شرکت مشاوره ی کسب و کار در کرج

شرکت مشاوره ی کسب و کار در کرج

در این بخش قصد داریم به اهمیت نیاز به مشاوره کسب و کار دیجیتال (آنلاین) یا کارآفرینی اینترنتی قبل از ورود به فضای دیجیتال  بپردازیم .

تا چند سال پیش بیشتر بیزینس ها بدون نیاز به اینترنت از طریق تبلیغات محلی و راه های مختلف تبلیغاتی به فروش و ارائه خدمات خود می پرداختند . اما از زمانی که دسترسی بیشتر نقاط کشور به اینترنت امکان پذیر شد و شبکه های اجتماعی وارد دنیای واقعی انسان ها شدند ؛ راه جدیدی برای بسیاری از کسب وکار ها باز شد.

شرکت مشاوره کسب و کار در کرج

کسب و کار دیجیتال (آنلاین) چیست ؟‌

در این مقاله قصد داریم به اهمیت نیاز به  مشاوره کسب وکار اینترنتی  قبل از ورود به فضای دیجیتال  بپردازیم .

تا چند سال پیش بیشتر بیزینس ها بدون نیاز به اینترنت از طریق تبلیغات محلی و راه های مختلف تبلیغاتی به فروش و ارائه خدمات خود می پرداختند . اما از زمانی که دسترسی بیشتر نقاط کشور به اینترنت امکان پذیر شد و شبکه های اجتماعی وارد دنیای واقعی انسان ها شدند ؛ راه جدیدی برای بسیاری از کسب وکار ها باز شد.

مخصوصا زمانی که در کشور ما  اینستاگرام وارد فضای مجازی شد ؛ فرصت های بسیاری برای کسب و کارها به وجود آمد که وارد فضای دیجیتال شوند . پس در واقع کارآفرینی اینترنتی, کسب و کاری است که در فضای دیجیتال و اینترنتی  به فعالیت می پردازد و محدودیت های زمانی و مکانی را برای همه کاربران ازبین می برد.

مزایای ایجاد کسب و کار دیجیتال (آنلاین) :

حتی اگر شما در حوزه فعالیت تان ؛ بهترین بیزینس را داشته باشید اما اگر برای کسب و کارتان ؛ مشتری نداشته باشید پس عملا کسب و کاری ندارید. کسب و کاراینترنتی امروزه در فرایند سوددهی بیزینس ها بسیار تاثیرگذار است . در حال حاضر هم  بسیاری از کسب و کارهای سنتی وارد دنیای دیجیتال نشده اند و کم کم با گذشت زمان به فراموشی سپرده خواهند شد .

در واقع زمانی که بیزینس شما وارد دنیای مجازی شد؛ توسط کاربران بیشتری دیده می شود و هرچه بازدید صفحات مربوط به کسب و کار شما بیشتر باشد ؛ پس شما مشتریان بالقوه بیشتری دارید که می توانید با کمی تلاش و داشتن برنامه و استراتژی های مختلف برای بیزینس خود آن ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید و سود خود را به حداکثر برسانید .

همچنین کسب وکار آنلاین باعث می شود تا شما در هر جایی از دنیا مشتری داشته باشید و آن ها در ۲۴ ساعت شبانه روز به صفحات مربوط به  محصولات شما دسترسی داشته باشند .پس دیگر هزینه های گزاف برای پیدا کردن مشتری را نمی پردازید .

مشاوره کسب و کار در کرج

بهترین شرکت مشاوره کسب و کار در کرج

آیا وارد شدن بیزینس ها به فضای دیجیتال (آنلاین) کار ساده ای است ؟

ممکن است باور نکنید ؛ اما این را بدانید همانطور که کسب و کار های سنتی اگر وارد فضای دیجیتال نشوند دچار مشکل می شوند و دیگر نسبت به رقبای خود مزیت رقابتی ندارند ؛‌ به همان نسبت ورود آن ها به فضای دیجیتال سخت است . کسب و کار های زیادی وجود دارند که با وارد شدن در دنیای دیجیتال هنوز نتوانسته اند آن طور که باید خود را به دیگران معرفی کنند و نظر کاربران بیشتری را به خود جلب کنند.

سوال اینجاست که چرا بعضی کسب و کار ها با وجود آنلاین شدن هنوز نتوانسته اند موفق باشند ؟

هر دنیایی قوانین خاص خودش را دارد ! هر حوزه ای نیازمند تخصص و دانش است .

بسیاری از کسب و کارهای دیجیتالی (آنلاین)  که هنوز نتوانسته اند به سودآوری مناسب برای بیزینس خود برسند به احتمال ۹۰ درصد اصول وارد شدن به این فضا و استراتژی های لازم برای ورود به بازار را نمی دانند وهمین ناآگاهی باعث شکست بیشتر و در نتیجه خستگی صاحبان کسب و کار از فعالیت در دنیای دیجیتال و فضای مجازی خواهد شد .

بوم مدل کسب وکار هویت بیزینس شماست

فرض کنید قصد راه اندازی یک کسب وکار را دارید . اگر بدون پیش بینی های لازم و بدون در نظر گرفتن مواردی که برای راه اندازی یک کسب وکار مهم است اقدام به شروع بیزنس کنید ؛ مطمئنا پس از مدتی یا از صحنه رقابت حذف خواهید و یا در بهترین حالت دایره محدودی از مشتریان برای بیزینس خود را دارید .

برای شروع یک کسب و کار دیجیتال (آنلاین) چه کار کنم ؟ 

اولین و مهمترین کاری که قبل از شروع کسب و کار لازم است انجام دهید ؛ گرفتن مشاوره های تخصصی از متخصصان این حوزه است . زیرا اگر نسبت به بازار هدف خود شناخت نداشته باشید و نتوانید اصول رشد و  تبلیغات بیزینس خود را در فضاهای مجازی به درستی پیدا کنید ؛ کسب وکار شما با شکست رو به رو خواهد شد زیرا بیزینس های بسیار زیادی وجود دارند که دیجیتالی شدند و شما رقیب های زیادی در این فضا دارید که بدون شناخت فعالیت های آن ها نمی توانید مزیت رقابتی کسب کرده و مشتریان وفادار و جدید به دست آورید .

مشاوره کارآفرینی اینترنتی به شما کمک می کند تا قبل از شروع بیزینس خود تحقیقات اولیه بازار انجام دهید و با این تحقیقات بتوانید بازار هدف خود را شناسایی کرده و بر قشر خاصی از مشتریان تمرکز کنید .

همچنین آن ها ؛ نکات و استراتژی های مهمی که لازم است برای محصول یا خدماتی که به مشتری ارائه می دهید را در اختیار شما قرار می دهند و برای مثال اگر قرار است تبلیغات خاصی در فضای اینترنت منتشر کنید ؛ بتوانید صفحات مناسبی برای کار خود پیدا کنید و با یک زمان بندی مناسب طوری که بیشتر کاربران بتوانند تبلیغ شما را مشاهده کنند اقدام به تبلیغات کنید

گرفتن مشاوره تخصصی قبل از شروع کسب وکار اینترنتی (آنلاین) باعث می شود تا به راحتی مشتریان هدف خود را بشناسید و برای جذب مشتری تلاش کنید . همچنین مشاوران کسب و کار به شما کمک می کنند تا رقبای خود را تحلیل کنید و بر اساس فعالیت آن ها استراتژی های مختلف تعبیه کنید و مزیت رقابتی بیشتری نسبت به آن ها به دست آورید .

جمع بندی :

ورود به دنیای دیجیتال نیازمند دانش خاص برای رسیدن به موفقیت است . دنیای دیجیتال مانند بازار بزرگی است که تلاش می کند افراد زیادی را برای خرید به سمت خود بکشاند . پس قبل از آن که وارد این بازار بزرگ شوید باید تمامی نکات لازم اعم از تحقیقات اولیه بازار ؛ شناخت مشتریان هدف ؛ ارتباط با مشتریان ؛ تحلیل و بررسی رقبا ؛ استراتژی های ورود به بازار ؛ شناخت فرصت ها و شکاف های بازار و… را با کمک و مشاوره گرفتن از مشاوره های تخصصی کارآفرینی اینترنتی در نظر بگیرید و بیزینس خود را به مرحله مناسبی از رشد و بلوغ برسانید .

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است