مشاوره کسب و کار در کرج

مشاوره ی کسب و کار در کرج

در این بخش قصد داریم به اهمیت نیاز به مشاوره کسب و کار دیجیتال قبل از ورود به فضای دیجیتال  بپردازیم .

تا چند سال پیش بیشتر بیزینس ها بدون نیاز به اینترنت از طریق تبلیغات محلی و راه های مختلف تبلیغاتی به فروش و ارائه خدمات خود می پرداختند . اما از زمانی که دسترسی بیشتر نقاط کشور به اینترنت امکان پذیر شد و شبکه های اجتماعی وارد دنیای واقعی انسان ها شدند ؛ راه جدیدی برای بسیاری از کسب وکار ها باز شد.

کسب و کار دیجیتال چیست ؟‌

در این مقاله قصد داریم به اهمیت نیاز به  مشاوره کسب وکاردیجیتال قبل از ورود به فضای دیجیتال  بپردازیم .

تا چند سال پیش بیشتر بیزینس ها بدون نیاز به اینترنت از طریق تبلیغات محلی و راه های مختلف تبلیغاتی به فروش و ارائه خدمات خود می پرداختند . اما از زمانی که دسترسی بیشتر نقاط کشور به اینترنت امکان پذیر شد و شبکه های اجتماعی وارد دنیای واقعی انسان ها شدند ؛ راه جدیدی برای بسیاری از کسب وکار ها باز شد.

مخصوصا زمانی که در کشور ما  اینستاگرام وارد فضای مجازی شد ؛ فرصت های بسیاری برای کسب و کارها به وجود آمد که وارد فضای دیجیتال شوند . پس در واقع کسب وکاردیجیتال کسب و کاری است که در فضای دیجیتال و اینترنتی  به فعالیت می پردازد و محدودیت های زمانی و مکانی را برای همه کاربران ازبین می برد.

مزایای ایجاد کسب و کار دیجیتال :

حتی اگر شما در حوزه فعالیت تان ؛ بهترین بیزینس را داشته باشید اما اگر برای کسب و کارتان ؛ مشتری نداشته باشید پس عملا کسب و کاری ندارید .کسب وکار دیجیتال امروزه در فرایند سوددهی بیزینس ها بسیار تاثیرگذار است . در حال حاضر هم  بسیاری از کسب و کارهای سنتی وارد دنیای دیجیتال نشده اند و کم کم با گذشت زمان به فراموشی سپرده خواهند شد .

در واقع زمانی که بیزینس شما وارد دنیای مجازی شد؛ توسط کاربران بیشتری دیده می شود و هرچه بازدید صفحات مربوط به کسب و کار شما بیشتر باشد ؛ پس شما مشتریان بالقوه بیشتری دارید که می توانید با کمی تلاش و داشتن برنامه و استراتژی های مختلف برای بیزینس خود آن ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید و سود خود را به حداکثر برسانید .

همچنین کسب وکار دیجیتال باعث می شود تا شما در هر جایی از دنیا مشتری داشته باشید و آن ها در ۲۴ ساعت شبانه روز به صفحات مربوط به  محصولات شما دسترسی داشته باشند .پس دیگر هزینه های گزاف برای پیدا کردن مشتری را نمی پردازید .

آیا وارد شدن بیزینس ها به فضای دیجیتال کار ساده ای است ؟

ممکن است باور نکنید ؛ اما این را بدانید همانطور که کسب و کار های سنتی اگر وارد فضای دیجیتال نشوند دچار مشکل می شوند و دیگر نسبت به رقبای خود مزیت رقابتی ندارند ؛‌ به همان نسبت ورود آن ها به فضای دیجیتال سخت است . کسب و کار های زیادی وجود دارند که با وارد شدن در دنیای دیجیتال هنوز نتوانسته اند آن طور که باید خود را به دیگران معرفی کنند و نظر کاربران بیشتری را به خود جلب کنند.

سوال اینجاست که چرا بعضی کسب و کار ها با وجود دیجیتالی شدن هنوز نتوانسته اند موفق باشند ؟

هر دنیایی قوانین خاص خودش را دارد ! هر حوزه ای نیازمند تخصص و دانش است .

بسیاری از کسب و کارهای دیجیتالی  که هنوز نتوانسته اند به سودآوری مناسب برای بیزینس خود برسند به احتمال ۹۰ درصد اصول وارد شدن به این فضا و استراتژی های لازم برای ورود به بازار را نمی دانند وهمین ناآگاهی باعث شکست بیشتر و در نتیجه خستگی صاحبان کسب و کار از فعالیت در دنیای دیجیتال و فضای مجازی خواهد شد .

بوم مدل کسب وکار هویت بیزینس شماست !

فرض کنید قصد راه اندازی یک کسب وکار را دارید . اگر بدون پیش بینی های لازم و بدون در نظر گرفتن مواردی که برای راه اندازی یک کسب وکار مهم است اقدام به شروع بیزنس کنید ؛ مطمئنا پس از مدتی یا از صحنه رقابت حذف خواهید و یا در بهترین حالت دایره محدودی از مشتریان برای بیزینس خود را دارید .

برای شروع یک کسب و کار دیجیتال چه کار کنم ؟ 

اولین و مهمترین کاری که قبل از شروع کسب و کار لازم است انجام دهید ؛ گرفتن مشاوره های تخصصی از متخصصان این حوزه است . زیرا اگر نسبت به بازار هدف خود شناخت نداشته باشید و نتوانید اصول رشد و  تبلیغات بیزینس خود را در فضاهای مجازی به درستی پیدا کنید ؛ کسب وکار شما با شکست رو به رو خواهد شد زیرا بیزینس های بسیار زیادی وجود دارند که دیجیتالی شدند و شما رقیب های زیادی در این فضا دارید که بدون شناخت فعالیت های آن ها نمی توانید مزیت رقابتی کسب کرده و مشتریان وفادار و جدید به دست آورید .

 

مشاوره کسب و کار دیجیتال به شما کمک می کند تا قبل از شروع بیزینس خود تحقیقات اولیه بازار انجام دهید و با این تحقیقات بتوانید بازار هدف خود را شناسایی کرده و بر قشر خاصی از مشتریان تمرکز کنید .

 

همچنین آن ها ؛ نکات و استراتژی های مهمی که لازم است برای محصول یا خدماتی که به مشتری ارائه می دهید را در اختیار شما قرار می دهند و برای مثال اگر قرار است تبلیغات خاصی در فضای اینترنت منتشر کنید ؛ بتوانید صفحات مناسبی برای کار خود پیدا کنید و با یک زمان بندی مناسب طوری که بیشتر کاربران بتوانند تبلیغ شما را مشاهده کنند اقدام به تبلیغات کنید

.

گرفتن مشاوره تخصصی قبل از شروع کسب وکار دیجیتال باعث می شود تا به راحتی مشتریان هدف خود را بشناسید و برای جذب مشتری تلاش کنید . همچنین مشاوران کسب و کار به شما کمک می کنند تا رقبای خود را تحلیل کنید و بر اساس فعالیت آن ها استراتژی های مختلف تعبیه کنید و مزیت رقابتی بیشتری نسبت به آن ها به دست آورید .

جمع بندی :

ورود به دنیای دیجیتال نیازمند دانش خاص برای رسیدن به موفقیت است . دنیای دیجیتال مانند بازار بزرگی است که تلاش می کند افراد زیادی را برای خرید به سمت خود بکشاند . پس قبل از آن که وارد این بازار بزرگ شوید باید تمامی نکات لازم اعم از تحقیقات اولیه بازار ؛ شناخت مشتریان هدف ؛ ارتباط با مشتریان ؛ تحلیل و بررسی رقبا ؛ استراتژی های ورود به بازار ؛ شناخت فرصت ها و شکاف های بازار و… را با کمک و مشاوره گرفتن از مشاوره های تخصصی کسب وکاردیجیتال در نظر بگیرید و بیزینس خود را به مرحله مناسبی از رشد و بلوغ برسانید .

پلن مورد نیاز خود را انتخاب کنید

مشاوره ها در زمینه های مختلفی به شما ارائه میشوند:

  • گرافیک و رابط کاربری سایت
  • پلن های تبلیغاتی
  • دیجیتال مارکتینگ
  • تولید محتوا
  • بازاریابی آفلاین
  • ایونت مارکتینگ و…