۸ ویژگی مهم در طراحی سایت

۸ ویژگی مهم در طراحی سایت

ویژگی مهم در طراحی سایت کرج

در حال حاضر و با توجه به پیشرفت دنیای بازاریابی آنلاین بسیاری از کسب و کارها به دنبال آن هستند تا در این عرصه وارد شده و خودی نشان دهند. یکی از ابزارهایی که می‌تواند به بسیاری از شما کمک کند تا توجه به مخاطبان خود را جلب کنید، طراحی سایت در کرج است. امروزه افراد زیادی وجود دارند که می‌توانند در این حوزه به شما کمک کنند، با این حال برای طراحی یک وب سایت در کرج نیاز به متخصصانی دارید که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند.

به یاد داشته باشید که یک وب سایت خوب و کاربر پسند می‌تواند شانس موفقیت شما را در بازار رقابت افزایش داده و به فروش و درآمد زایی شما کمک کند.

برای موفقیت نه تنها لازم است که سایت شما خوب به نظر برسد، بلکه بسیار مهم است که تجربه کاربری یکپارچه و مناسبی را برای بازدیدکنندگان فراهم نماید. به همین دلیل بهتر است در طراحی سایت کرج به ویژگی‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند توجه داشته باشید. برخی از موارد اساسی در این راستا شامل این موارد می‌باشد:

۱. سازگاری با موبایل

از آنجایی که امروزه بیشتر افراد از تلفن‌های همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند، به کمک طراحی سایت در کرج می‌توانید وب سایت خود را به شکل بهینه سازی شده برای موبایل به بازدید کنندگان ارائه دهید.

اولین قدم بررسی نحوه نمایش سایت در تلفن همراه است. برای درک اینکه نحوه نمایش آن در موبایل چگونه است می‌توانید از ابزارهایی مانند افزونه‌های تست گوگل استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که این مورد می‌تواند در افزایش درآمد شما نقش مهم و موثری داشته باشد؛ به این دلیل که با این روش به کاربران خود اجازه می‌دهید که در کسری از ثانیه و به کمک تلفن همراه خود از وب سایت شما دیدن کنند.

۲. سایت بهینه شده برای جستجو

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید بازدیدکنندگان و مخاطبان هدف را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. به عنوان مثال بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و مواردی از این دست باعث می‌شود تا ترافیک ورودی وب سایت شما افزایش پیدا کند.

با این حال اگر می‌خواهید از یک روش مطمئن و مناسب برای بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده کنید، بهینه سازی برای موتور‌های جستجو همان چیزی است که با طراحی سایت در کرج به دست خواهید آورد. امروزه مخاطبان به دنبال آن هستند که بهترین و مناسب‌ترین نتایج حاصل از جستجوی خود را دریافت کنند؛ سئو همان چیزی است که به شما کمک می‌کند تا در صفحات اول نتایج جستجو در معرض دید مخاطب قرار گیرید. کاربران ترجیح می‌دهند که سایت‌هایی را دنبال کنند که پس از جستجوی کلمه مورد نظر ایشان در صفحه اول موتور جستجو نمایش داده می‌شود، از این رو بهتر است از این فرصت استفاده کرده و سعی کنید تا سایت شما نیز در رتبه‌های بالاتر در صفحه نتایج قابل مشاهده باشد.

طبیعی است که این مسئله موجب افزایش بازدید کنندگان از سایت و به دنبال آن افزایش درآمد شما می‌شود.

۳. اهمیت ظاهر سایت

پس از آن که کاربر وارد سایت می‌شود، اولین چیزی که توجه آن را به خود جلب می‌کند ظاهر کلی وب سایت می‌باشد. اگر سایت شما به خوبی نتواند توجه مخاطب را جلب کرده و او را در صفحات نگه دارد، به احتمال زیاد بازدیدکنندگان از سایت خارج شده و این مسئله می‌تواند تاثیر قابل توجهی در عملکرد وب سایت و رتبه‌ بندی آن در نتایج موتور جستجو داشته باشد.

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که یک سایت خوب از نظر ظاهری چه ویژگی‌هایی دارد؟ پاسخ این است که سادگی و همچنین طرح‌های شلوغ بیش از حد مجاز ممکن است باعث گیج شدن کاربر شود؛ پس بهتر است حد اعتدال را در این مسئله را رعایت کنید.

به کمک طراحی وب سایت در کرج می‌توانید اطمینان داشته باشید سایت شما با استفاده از رنگ‌ها و قالب مناسب باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتری شده و در نتیجه درآمد شما را افزایش می‌دهد.

۴. امنیت و حفاظت از اطلاعات 

یکی دیگر از مواردی که در بحث طراحی سایت خوب و کاربر پسند عنوان می‌شود، امنیت آن است. ممکن است در همان ابتدا به تمام موارد اصولی برای طراحی سایت توجه کرده باشید و حتی نتایج خوبی را از آن دریافت نمایید، با این حال احتمال ایجاد اختلال در سایت باعث می‌شود که تمامی تلاش‌های شما از بین برود؛ بنابراین با استفاده از نکاتی که می‌تواند به افزایش امنیت سایت شما کمک کند (مثل دریافت گواهینامه SSL) نه تنها خیال خودتان راحت است بلکه این اطمینان را به کاربران می‌دهید که اطلاعات آن‌ها نزد شما محفوظ می‌ماند و مشکلی در این راستا به وجود نخواهد آمد.

از آنجایی که امروزه بحث امنیت برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد لازم است تا به آن‌ها نشان دهید که برای حفاظت اطلاعات ایشان ارزش قائل هستید. طبیعی است که این مسئله می‌تواند یک مزیت رقابتی برای شما نسبت به سایرین باشد که در نهایت موجب افزایش درآمد کسب و کارتان خواهد شد.

۵. معمار محتوای سایت باشید!

هیچ کاربری دوست ندارد که پس از ورود به یک سایت محتوایی را مشاهده کند که به موضوع مورد نظر او ارتباطی ندارد؛ به همین دلیل بسیار مهم است که محتوای ارائه شده توسط وب سایت شما به صورت سازماندهی شده و یکپارچه در اختیار کاربران قرار گیرد تا مشکل آن‌ها پس از خواندن مطالب شما برطرف شود.

به کمک امکاناتی که طراحی سایت در کرج در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید بخش‌ها و دسته‌های وب سایت را به دقت برنامه‌ ریزی نمایید و اطلاعات را به روشی ارائه دهید که یافتن آن برای کاربران آسان باشد.

بهتر است در بحث معماری محتوا همیشه خود را جای کاربران قرار دهید و از زاویه دید آن‌ها به موضوعات نگاه کنید. این مسئله به ویژه زمانی که محتوای زیادی را در وب سایت خود ارائه می‌دهید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

اگر مطالب شما با کیفیت و کاربر پسند باشند، احتمال اینکه کاربران مجددا به سایت شما مراجعه کنند بسیار زیاد است. آن‌ها مخاطبان بالقوه‌ای هستند که پتانسیل تبدیل شدن به مشتریان وفادار شما را دارند؛ پس بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید و از آن غافل نشوید.

۶. سرعت در بارگیری صفحات

برای بازدیدکنندگان یک وب سایت هیچ چیز بیشتر از صفحاتی که بارگیری آن‌ها طولانی است آزار دهنده نخواهد بود. در حقیقت می‌توان گفت که سرعت پایین می‌تواند یکی از دلایل مهم در ترک کردن وب سایت باشد. پس زمانی که برای طراحی سایت در کرج اقدام می‌کنید این نکته را به یاد داشته باشید که بارگیری وب سایت در عرض ۴ الی ۶ ثانیه برای کاربران اهمیت زیادی دارد و از آنجایی که موتورهای جستجو مانند گوگل به نظر کاربران خود اهمیت می‌دهند این مورد را در رتبه بندی سایت شما لحاظ می‌کنند.

مسئله دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتظارات مخاطبان در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی تغییر کرده است. به عبارت بهتر آن‌ها تنها چند ثانیه صبر می‌کنند تا صفحات شما بارگیری شوند و اگر در در این مدت نتوانید به او خدمت رسانی کنید، به احتمال زیاد به سراغ رقبای شما خواهند رفت. پس اگر کسب درآمد از طریق وب سایت‌های اینترنتی برای شما اهمیت دارد، به مسئله سرعت بارگیری سایت توجه داشته باشید.

برای تست سرعت وب سایت می‌توانید از ابزارهای مختلفی که به صورت رایگان وجود دارد استفاده کنید، با این وجود بهتر است تنها در موارد ضروری این افزونه‌ها و ابزارک‌ها را به کار ببرید تا باعث اختلال در عملکرد سایت نشوند.

۷. پیمایش آسان و موثر

منظور از پیمایش موثر در طراحی سایت این است که منوها به بهترین شکل ممکن عمل کنند و در همه مرورگرها و سیستم عامل‌ها سازگار باشند. هر چند در این مسئله افراط بیش از حد باعث گیج شدن مخاطبان می‌شود؛ بنابراین سعی کنید بر اساس نیاز او اطلاعات مورد نظر را در منوی کاربری قرار دهید. با این کار اطمینان خواهید داشت که مطالبی که کاربر به دنبال آن است به آسانی در اختیار او قرار می‌گیرد.

برای این کار پیوند داخلی خوب و مناسب سرصفحه و پاورقی‌ها اهمیت زیادی دارند که باید در طراحی سایت به آن‌ها توجه شود.

علاوه بر آن می‌توانید لینک شبکه‌های اجتماعی و صفحه تماس با ما را به صورت برجسته‌تر در اختیار مخاطبان قرار دهید تا اطمینان داشته باشید به راحتی قادر به برقراری تماس با شما می‌باشند.

۸. سوالات متداول کاربران را پاسخ دهید

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که طراحی سایت در کرج به شما کمک می‌کند تا عملکرد خوبی داشته باشید، این است که به متداول‌ترین سوالاتی که کاربران می‌پرسند، در سایت پاسخ دهید. این مسئله می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان مخاطبان شود و همچنین اعتماد آن‌ها را به شما افزایش دهد.

نتیجه گیری

قابلیت استفاده از یک وب سایت خوب نقش مهمی در موفقیت آن دارد. طراحی سایت در کرج به شما کمک می‌کند تا تجربه یکپارچه و منسجم‌تری را برای بازدیدکنندگان ایجاد نمایید و شانس موفقیت خود در افزایش درآمد را بهبود دهید. نه تنها این عوامل بلکه موارد متعدد دیگری نیز وجود دارند که یک وب سایت طراحی شده حرفه‌ای را از سایت‌های دیگر متمایز می‌کنند، با این حال مواردی که عنوان شد بسیار مهم و کاربردی است که به کمک آن‌ها می‌توانید یک سایت مناسب و حرفه‌ای را در اختیار کاربران قرار دهید تا در نهایت به اهداف مورد نظر خود برای موفقیت دست یابید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است