5 ترفند برای به خاطر آوردن نام افراد

مکالمه با افراد

چه چیزی در یک نام وجود دارد؟ خیلی چیزها. مخصوصا وقتی که نوبت به ایجاد روابط جدید در کسب و کار می رسد. وقتی نام کسی را حتی پس از یک ملاقات کوتاه به خاطر می آورید، این پیام را به او میدهد که این ارتباط برایتان مهم است. شاید هیچ مهارت دیگری نتواند تا این حد در دیگران احساس ارزشمند بودن به وجود آورد یا درهای متعددی را برای روابط جدید باز کند.

  در حالی که بعضی افراد از محبت به یاد آوردن اسامی برخوردارند، سایرین باید این مهارت را بیاموزند. اما هر بار که شخص جدیدی به شما معرفی میشود فرصتی برای تمرین شناسایی چهره ها است. وقتی این مهارت خود را بهبود ببخشید، دیگران شما را رابطی ارزشمند در کسب و کار و زندگی به حساب میآورند.

  از استراتژیهای زیر برای تمرین این مهارت استفاده کنید و با آن توان شبکه سازی خود را به چالش بکشید. پیشنهاد من این است که آرام شروع کنید، و سپس هرگاه شخص جدیدی به شما معرفی شد، مهارت خود را افزایش دهید.

مکالمه با افراد

اسامی را با تکرار به خاطر بسپارید

  تکرار به مغز کمک میکند تا روابط الزم برای حفظ اطلاعات را شکل دهد. به محض اینکه کسی به شما معرفی شد، بگویید “آقای صفری از ملاقات با شما خوشوقتم”. هنگام احوالپرسی فرد را به نامش بخوانید و در قسمتهای مختلف گفتگو آن را تکرار کنید.

 

  روابط ذهنی ایجاد کنید

  یک رابطه بصری میان اسم فرد و چیزی به یادماندنی در دنیای اطرافتان ایجاد کنید. هرچه این رابطه عجیب و غریبتر باشد، بهتر است. یک تصویر خنده دار نام و شغل او را در خاطرتان حک خواهد کرد.

 

بازاریابی عصبی
بیشتر بخوانید

  اسامی را به شکل مکتوب بخوانید

  از چشمان خود به اندازه گوشهایتان استفاده کنید. مثال وقتی کسی کارتی به گردن دارد که نامش روی آن نوشته شده، هم به نام او و هم به صورتش نگاه کنید تا ارتباطی بین نام و چهره اش پیدا کنید. به محض اینکه کارت ویزیت کسی را دریافت کردید، نگاهی به اسم او بیندازید و بگویید “متشکرم آقای صفری”.

مکالمه با افراد

  معنی اسم دشوار را بپرسید

  اگر یکی از آشنایان جدید نامی داشت که تلفظش سخت بود یا هنگام معرفی او مشکل ساز بود، از او بخواهید که آن را برایتان تلفظ کند. سپس دوباره آن را تکرار کنید تا از درستی تلفظ خود مطمئن شوید. این تلاش اضافه عالوه بر شفاف سازی نشان از توجه دقیق شما به جزئیات دارد.

 

  اگر نامی را فراموش کردید، به صراحت بگویید.

  اگر مطلقا نمیتوانید هیچ نامی را به خاطر آورید، سعی کنید هر اطلاعاتی که به یاد می آورید را ارائه کنید، مثل اینکه احتماال کجا یک دیگر را ملاقات کرده اید. سپس، اگر دست دهید و خودتان را معرفی کنید، احتمال زیادی وجود دارد که شخص مقابل شما را به خاطر آورد.

  اگر فکر میکنید نام کسی را میدانید، اما مطمئن نیستید، حدس بزنید و بپرسید “آقای صفری، درسته؟” یا اینکه میتوانید عذرخواهی کرده و بگویید “متاسفم، انگار دچار فراموشی شده ام. میشود اسمتان را دوباره به من بگویید؟” نگران نباشید. این اتفاق برای هر کسی روی میدهد.

 

متفرقه

علیرضا صفریAuthor posts

محصل و عاشق دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی و مدیریت شبکه های اجتماعی:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت فرهوش

)
    is typing...

    نیاز به مشاوره دارید؟ در خدمتیم

    ارسال لغو